bugün

Bugün turistlere baktım gittiğinin 3 günü. Seni bekliyorum ama bir taraftan da özgur olduğumu hissediyorum. Senin gittiğin gün yataktan çıkamamıştım. Ağlamaklı, bayıldım ayıldım. İçtim takıldım ve acılarımı dindiremedim. Hiçbir şeyin kurbanı değilim. Hiçbir şey önümde duramaz kaçıncı günümdeyim ama kendime güvenim var. O kadar da basit değil her şey. Her şeyi etrafımda döndürebilirim. Her şeyi değiştirebilirim, her şey parmağımın ucunda. Bugün değdim gibi turistlere baktım belki sen aralarındasın diye, yağmur yağıyordu, şemsiye ihtiyacım yoktu, sigara içmekten kusmak üzereydim ama kendimi- yada elimin sigara yakmasını engelleyemedim. Garip bir durumdu. Kendimleyim- özgürüm başardığım şeyler var. Bir hiç değilim yada olmadım yada piç değilim . piç hiç olmadı bu kadar hakaretten sonra biraz ezilmiş gördüm kendimi- hayatımda bu tur laflar yada aşağılama olmadı, hep saygı ve sevgi gördüm. Yazar burada güler. Hep takdir aldığı aklına gelir.


Artık istemiyorum seni- bir hayalete olarak pariste beni bekliyorsun. Orda ki kaçıncı hayaletsin. Bir gün sizi gömmeye geleceğim. Geçmişle ilgili her şeyi, geleceğimde de olmayacaksın. Sadece düşebileceğim bir kız arıyorum . bir kuş gibi çivilemesine ayakların dibine çakılacağım. Bir ilüzyonla başlıyor tüm ilişkilerime ve davam ediyor- gittikçe gerçekleşiyor ama ben hayallerden sonraki hayalleri görebiliyorum gitmek istedeğim yerden çok uzaktayım.

Uzak ve bir o kadar da yakın. Yakın hissettiğimde nefesim kesiliyor, kalp atışlarımı dinlemelisin. İşte kendimi parçalamak yada bir baş dönmesiyle bir dalgaya düşmek, yada martinimi kumsalada yudumlamak- karşımda up uzun bir deniz – belki bir okyanustur buradan bakınca fark edilmiyor ama alabildiğinde geniş.


Etrafımda bir sürü kız görüyorum hepsi kimliğiyle ilgili bikini giymiş, bazısı kapalı bile sayılır. Etrafıma bakıyorum gülümsüyorum. Yanımda martini içmesini izlemek istiyorum soru sormadan benimle içkisini yudumlasın. Her şeyi geride bırakmak- o an orda sanki bir sonsuz varmış gibi düşünüp sınırlı olana geleceğime bakmak istiyorum.
Geleceğimle ilgili bişi söyleyeyim buradan tam burandan bakınca pek geleceğim olacağı görünmüyor. Hatta karanlık bile sayılır. Bakınız piç. Yazar:


Ama başarılıyım maalesef insanlar ban aptal gelmeye başladı- deliliğinin sınırında yaşamaya başladım – şifreyi biliyorum üç iki bir sıfır.


Sıfırı hiç sevmedim bu arada. Sayıların hayal olduğunu fark edince nasıl her şey değişti hayatımda yada suyun renksiz olduğunu fark edince.

Yasamak için çok şey yapamaya hazırm. Artık ok – yada geri dönüş yok. Ya ileri gideri yada ölürüm. Her şey benim elimde,

0 Yorum: